İnsanoğlu aslında istenmeyen tüylerden eski çağlardan beri çeşitli yollarla kurtulmaya çalışılmaktadır. Traşlama, çeşitli kimyasal uygulamalar ve depilasyon (ağda) belirli bir döneme kadar geçici çözümler sunan yöntemler olarak karşımıza çıkmaktadır. Günümüzde ise teknolojik gelişmelerin bir sonucu olarak daha sağlıklı ve en önemli kalıcı uygulamalar yapılabilmektedir. Lazer teknolojisi istenmeyen tüylerden kalıcı olarak kurutulmanın en hızlı ve sağlıklı yoludur. Lazer teknolojisinde kullanılan lazer ışığının dalga boyu melanin pigmenti tarafından emilme özelliğine sahiptir. Soğutma sistemli lazer tekniği ile yapılan lazer epilasyon ile lazer ısısı cilde zarar vermeden doğrudan kıl kökünü yok eden ısıya dönüşür. Bu sayede kılın kök hücresini tekrar büyüyemeyecek şekilde tahrip eder. Milisaniyeler içinde cilde uygulanan lazer ışını, cilt hücrelerine zarar vermeden geçerek kıl kökündeki renk pigmentleri tarafından emilir. Tüm epilasyon lazerleri kıl gelişimini geciktirip kılların daha zayıf ve azalarak çıkmasını sağlarlar. Özel gözlüklerle gözlerin korunması şartıyla göz kapakları hariç tüm vücut bölgelerindeki tüylere lazer epilasyon uygulanabilmektedir.

SOĞUK BUZ LAZER EPİLASYON NEDİR?

Lazer yaptırmak isteyenlerin pek çok haklı endişeleri bulunmaktadır. Hangi lazeri seçmeliyim? Kıl yapıma, ten rengime hangi lazer sistemi uygun? Acı duyar mıyım , yanık olur mu ? Ağrısız soğuk buz lazer epilasyon tüm bu sorulara cevap vermektedir. Bu teknoloji her cilt tipine ve kıl yapısına uygundur . Yüz bölgesinde güvenle uygulanabilir, ince tüyleri tetikleyip çoğaltmaz. Soğuk Buz, lazer epilasyon uygulamalarının en acısızıdır. Masaj konforunda teknoloji lazer epilasyona bambaşka bir boyut getirmiştir. , Yanık riski yoktur, koyu ve açık tende güvenle uygulanır.
Buz lazer epilasyon sisteminde, vücudumuzda gezdirilen tedavi başlığı uygulama anında cildi soğutarak acıyı ve ağrıyı ortadan kaldırır. Bununla birlikte etkinliğinden hiçbir şey kaybetmez. Arttırılmış hasta güvenliği ve azaltılmış uygulama süresi ile tüm cilt tiplerinde etkili ve konforludur. Bu sistem yaptığı sık atışlarla tüy folikülünü yavaşça ısıtır ve atış aralarında hızlı soğutma sağlayarak kıl kökünü yok eder.

Bu sistemin bize getirdiği yenilikleri sıralarsak;

-Ağrısız tedavi süreci sağlar
-Dört mevsim rahatlıkla uygulanabilir
-Tüy batıklarında ilk seanstan itibaren sonuç verir
-Her tüy ve cilt tipine uygundur
-Yanık riski olmayan tedavi süreci sağlar
-Epilasyon tedavisinde kalıcı ve etkili çözüm sağlar
-Daha kısa uygulama süreci sağlar
-İnce tüylerin tetiklenerek çoğalma riski yoktur
-Kontrol atışına gerek kalmaz

S0ĞUK BUZ LAZER EPİLASYON YAPTIRMAYA NASIL GELMELİYİM VE İLK UYGULAMA SONRASI NELER YAPMALIYIM?

Bir gün önce yapılacak bölgedeki tüyler jiletle kısaltılmalıdır. Eğer jilet alerjiniz varsa bizim önereceğimiz kremler bu sorununuzu ortadan kaldırır. Lazer uygulamanızdan 2 saat sonra ılık suyla duş alınmalıdır. Kese, hamam, kaplıca, sauna gibi uygulamalar lazer yaptırdıktan 15 gün sonra yapılabilir.

BU SİSTEMLE LAZER EPİLASYON YAPTIRIRKEN YAZ DÖNEMİ DEVAM EDEBİLİR MİYİM ?

Eğer güneşlendiyseniz 10-15 gün sonra bu sistem ile lazer epilasyon yapılabilir. Yaz döneminde lazer uygulamanız kesintiye uğramamış alacaktır. Uygulama yapıldıktan 10-15 gün sonra güneş koruyucu kullanarak güneşlenilir. Aksi taktirde cilte lekelenme olur.

SOĞUK BUZ LAZER EPİLASYON DA KONTROL ATIŞI YAPILIRMI?

Tek tek atış yapılan lazer sistemlerinde 15 gün sonra boşluk bırakılan bölgelere kontrol atışı yapılmaktadır.Bu yeni teknolojide kontrol atışına gerek kalmamıştır.Çünkü bu sistemde motif motif bölge taranmakta ve defalarca aynı bölgeye atış yapılmaktadır.Bu uygulama kıl döngüsünün bozulmadan lazer yapmamızı sağlamakla birlikte kişilere lazer yaptırırken zaman tasarrufu sağlamaktadır.

LAZER EPİLASYON DA BİZİM YAKLAŞIMIMIZ:

Mehtap GÜRBÜZ GÜZELLİK SALONU olarak hep yeni ve etkin teknolojiyi takip ederek sizlerle buluşturuyoruz.
Devrim niteliğinde ki bu lazer cihazını salonumuzda tercih ettik çünkü; sizler için en konforlu sistem.
Salonumuza geldiğinizde güzellik uzmanlarımız lazer yaptıracak kişiye mutlaka konsültasyon yapar. Kıl muayenesi , kişinin hastalıkları, ilaç kullanımlarını değerlendirir. Gerekli görürse doktora yönlendirir. Bu verilerle lazer uygulamasına başlarız. Devam eden süreçte de güzellik uzmanlarımız süreci hep takip eder.

Yeni teknolojiyi profesyonel yaklaşımımızla birleştirdik her zaman..

Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.
Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.