PROFESYONEL MAKYAJ NEDİR?

Profesyonel makyaj yüzdeki kusurların kapatılıp güzel yanların öne çıkarıldığı bir “gölgeleme” sanatıdır.
- Kapatıcı yönü daha güçlü kaliteli profesyonel ürünler doğru tekniklerle kullanılmalı
-Yüz anotomisi iyi bilinmeli
-Renk bilgisi olmalıdır.

PORSELEN MAKYAJ NEDİR?

Porselen makyaj daha iyi kapatıcı özelliği olan ve uzun süre dayanıklı özel ürünlerle profesyonellerce yapılan makyajdır. Bebek yüzü makyajı olarak da adlandırılmaktadır. Çoğunlukla özel günlerde, gelinlere, ekran önünde olanlara yapılan bir uygulamadır. Saatler geçtikçe makyaj güzelleşir.

PORSELEN MAKYAJ İLE NORMAL MAKYAJ ARASINDA Kİ FARK NEDİR?

-Porselen makyaj ,normal makyaja kıyasla yüzde daha uzun süre dağılmadan kalma özelliğine sahiptir.Akma ve bozulma olmaz.
-Porselen makyaj profesyonellerce yapılmalıdır.
- Kapatıcı özeliği fazla olan bu ürünlerin sürekli kullanılması önerilmediği için günlük kullanım için uygun değildir.
-Porselen makyaj ile fotoğraflarda çok güzel görüntü elde edilir.

GELİN MAKYAJI PORSELEN MAKYAJ MI OLMALIDIR?

Bu tabi ki kişinin tercihine bağlı ama artık gelinler genelde porselen makyajı tercih etmektedir. Bizim önerimizde bu yöndedir.Porselen makyajın dayanıklı olması ,cilde bebek gibi görünüm kazandırması ,fotoğraf çekimlerinde kusursuz bir görüntü vermesinden dolayı tercih edilmelidir.

PROFESYONEL MAKYAJ DA MEHTAP GÜRBÜZ GÜZELLİK SALONU; Mehtap Gürbüz Güzellik Salonunda makyaj bir sanattır anlayışıyla uygulanmaktadır.Seramik sanatçısı Makyöz DÜRDANE GÜRBÜZ Profesyonel Makyaja ayrı bir anlayış getirmiştir.Makyaj uygulamaları Dürdane Gürbüzün kontrolünde yapılmakta ve yönlendirilmektedir.Makyaj uygulamalarında profesyonel ürünlerin kullanılması gerekir.Kapatıcı özelliği daha iyi ,akma yapmayan,alerji oluşturmayan ürünler kullanılmalıdır.Mehtap Gürbüz güzellik salonun da MAC VE KRYOLAN ‘nun orijinal ürünleri kullanılmaktadır.

KAŞ VE KİRPİK BOYAMA

Açık renk kaş ve kirpiklere ,beyazlayan kaş ve kirpiklerde kaş ve kirpiğe zarar vermeyen kıl yapısına uyumlu boyalar kullanılarak yapılır. Kaş –kirpik boyasında dikkat edilmesi gereken kişinin saç ve ten rengine uyumlu rengin seçilmesidir .Kaş-kirpik boyası yapılırken bölge önce güzelce temizlenir.Yapılacak boya rengi seçilir bölgeye uygulanır yaklaşık 20 dakika bekletilip daha sonra temizlenir.Yaklaşık 2 ay kadar kullanılabilir.

KİRPİK PERMASI

Düz kirpikler için uygulanan ve kirpiklere kalıcı kıvrıklık sağlayan işlemdir.Yaklaşık bir saat süren bu uygulama ile 2 ay gibi bir süre kullanacağınız kıvrık kirpiklere sahip olursunuz.Kirpik perması yaptırmadan 15 gün önce maşayla kirpiklerinizi kıvırıyorsanız bırakmalısınız.Uygulama yapılacak bölge temizlenir.Kirpiğe uyumlu bugidi seçilir ,kirpik sarılır kirpik perması solisyonu sürülür 20 dakika bekletilir .Daha sonrada diğer solisyon sürülür 20 dakika bekletikten sonra bugidiler çıkarılır.Kıvrılan kirpikleriniz yaklaşık 50 dakikada oluşur..

Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.
Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.