CİLT BARİYERİNDE Kİ HASARI ONARMAK İÇİN İLK ADIM CİLDİ NEMLENDİRMEKTİR!

Cildin en büyük nem deposu ve nem kaynağı hyaluronik asit’ dir. 25 yaşlardan sonra bu özellik azalır ve 30’lu yaşlarda hyaluronik asit üretimi yavaşlar. İlk kırışıklıklar belirginleşmeye başlar ve sonraki yaşlarda ise, hyaluronik asit üretimi iyice yavaşlar.

Yaş aldıkça cildimiz de yaşlanır, eski elastik, esnek ve dolgun yapısı kaybolmaya , sarkmalar ve kırışmalar gözlemlenmeye başlar. Bunların en büyük sebebi ciltte meydana gelen nem kayıplarıdır, yaş aldıkça cildin nemi hapsetme kapasitesi de azalır.

Cildin genç ve canlı görünmesindeki en önemli etken, ciltteki nem ve su oranı olduğu için Hyaluronik Asit cilt yaşlanması konusunda çok önemlidir.

Cildin böyle durumlarda kendini onarması ve su tutma kapasitesini arttırabilmesinde rol alan anahtar molekül benzersiz su tutma kapasitesine sahip olan Hyaluronik Asittir .

Hyaluronik Asit cildin nem oranını arttırmaya yardımcı olan ve aynı zamanda da cilt bariyerini güçlendiren bir moleküldür. Sağlıklı bir cilt daha yumuşak, dolgun, sıkı ve gergindir aynı zamanda daha genç görünür.

Güneş hasarı, akne, cilt hassaslığı gibi cilt problemlerinin de cilt bariyeri hasarından dolayı olduğunu biliyoruz.

Cilt bariyerindeki hasarını onarmak İçin ilk adım cildi nemlendirmektir.

Hyaluronik Asıt, cildin yapısında bulunan kolajen ile elastin arasında yer alan, cilde dolgunluk veren bir dokudur.

Mehtap gürbüz güzellik salonunda uzmanınız konsültasyon ve cilt analizi yapar cildinizde nemsizlik gözlemler ise kişiye özel nem bakım protokolü oluşturur.

Zamanla nemini kaybeden cilt dışardan desteklenmelidir .Profesyonel ürün destekleriyle nem bakımları yapılarak cildin azalan su tutma kapasitesi artırılır.Nem artırıcı solüsyonlar kulanılır.Dermapen uygulamasıyla bu solüsyonların emilimi artırılarak daha etkin sonuç alınması sağlanır.Hyaluronik asit serumları cilde hacim veren kollajen ve elastin liflerin üretimi artırır,derinin derinlemesine yenilenmesi sağlar.

Soğuk havalarda dış etkenler , yaz sonu da güneşin zararlı etkileri cildimizi kurutur.Dolayısıyla nem bakımlarına kış ve yaz ihtiyaç duyulmaktadır.Yılda bir veya iki defa kür şeklinde 6-8 seans >nem bakımı yaptırmak cildinize yapacağınız en güzel yatırım olacaktır.Ev bakımlarıyla birlikte yürütülmelidir.

Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.
Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.