KİMYASAL PEELİNG NEDİR?

Kimyasal peeling; cilte ki lekeleri gidermek, canlandırmak, gençleştirmek için kimyasal solüsyonun cilde uygulanması işlemidir. Kimyasal solisyon ile minik soyulmalar cildin yenilenme sürecini başlatır. Kimyasal peeling ile alt deri altında onarım mekanizması harekete geçirilir.Cilde canlılığı ve diriliğini sağlayan elastik liflerin ve kollajen yapımı tetiklenir. Ve cildin üstünden yapılmış uyarı işlemiyle cildin kendini tamir süreci başlamış olur. Ciltte kollajen sentezi artar böylece ciltteki ince çizgiler açılmaya başlar,cilt canlanır,gözenekler küçülür.Altan yeni deri oluşumu başlar yavaş yavaş lekeler açılmaya başlar.Bu cilt uygulaması en eski uygulamalardan ve en güvenli uygulamalardandır.
Kleopatra’nın güzelliğini korumak için süt banyoları yaptığı bilinir.Gençliğini korumak için kullandığı ekşimiş süt içinde ki laktik asittir.Fransız kadınlarının şarap yaptıktan sonra teknenin dibinde kalan üzümün posasını yüzlerine sürmeleri.Hidroksi asitler dediğimiz ürünlerin kozmetikte kullanımının başlangıç noktasıdır.

KİMYASAL PEELİNG İLE NELER TEDAVİ EDİLİR?

-Gözenekleri küçültür
-Cilte ki lekeleri tedavi eder.Cilt rengi daha homojen ve düzgün olur.
-Cildi canlandırır
-Kırışıklıkları azaltır
-Aktif akne de iyleşme sürecinde kullanılır, akne izlerinde düzelme sağlanır

KİMYASAL PEELİNG NASIL UYGULANIR?

Lazer epilasyon yapılacak bölgede tüylerin kökten alınmamış olması gerekir, tüyler jiletle kısaltılmalıdır. Yapılacak bölge güneşlenmiş , kimyasal peeling yapılmış,solaryuma girmiş ise hemen uygulanamaz.Kişinin ilaç kullanımı ve hastalıkları uzman tarafından değerlendirilmelidir.Kişinin jiletlenen bölgesine bunlar değerlendirilerek atış yapılır.

PEELİNG SONRASI NELERE DİKKAT EDİLMELİ?

Cilt uygulaması sonrası uzmanın önerdiği nemlendirici uygulanmalıdır. Güneş koruyucu kullanılmalıdır. Sıcak su ile yüz yıkanmamalı,yaz dönemi uygulama yapılmaması daha sağlıklı olur,sonbahar ve kışın uygulama yapılmalıdır.

PEELİNG HANGİ DURUMLARDA UYGULANMAMALI?

Açık yara, uçuk var ise,güneşlenmiş hasar görmüş cilde, lazer yapıldıktan hemen sonra ,roaccutane kullanan kişilerde uygulanmaz.

Mehtap Gürbüz GÜZELLİK SALONUNDA: Uzmanınız tarafından cilt analizi yapılır cilde temel cilt bakımı yapıldıktan sonra ne için pelin yapılacak ise ona göre bir protokol hazırlanır.Cildinizin hikayesi dinlenir .Cildinizde leke var ise sebebi araştırılır.Ne kadar süredir bu sorun var,neler uygulandı şimdiye kadar,kullanılan ilaçlar sorgulanır bu bilgiler doğrultusunda işlemler başlar.Uygulamaya nasıl geleceğiniz,uygulama sonrası nasıl bakacağınız,evde kullanılacak ürünler uzman tarafından size anlatılır.Kabin bakımıyla ev bakımı bir arada yürütülür.Tedavi bakımlarında devamlılık en önemli prensiptir.

Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.
Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.