LAZER EPİLASYON NEDİR?

Lazer epilasyon vücudumuzda bulunan istenmeyen tüylerin lazer ışını verilerek kalıcı olarak yok etme işlemidir. Lazer epilasyon yaparken kıllar kısaltılır , kıl kökleri mevcut olmalıdır.Lazer ışını kılda bulunan melanin pigmenti tarafından absorbe edilir kıl kökünde yoğun ısı oluşturur kıl kökünü tahrip eder.Büyüme fazında bulunan tüyler bir daha çıkmamak üzere yok olur,dökülme döneminde ki tüylerde incelerek tekrar çıkar.Her seans ta büyüme fazında olan tüyleri yok ederek yaklaşık 6-8 seans aralığında %80 tüyler kalıcı olarak yok olur.

LAZER EPİLASYONDA SİSTEM FARKLILIKLARI NEDİR?

ALEXANDRİTE LAZER:750 NM derinliği de lazer sistemidir. Kalın tüylerde etkin bir sistemdir. İnce tüylerde etkin değildir. Yüz bölgesine uygulanması doğru değildir. Kalın tüyleri yok ederken ince tüyleri tetikleyerek kalınlaştırır.Koyu ten renginde olan kişilerde yanık riski vardır.Ağrılı bir sistemdir.Doğru bölgede,uygun kıl tipinde ,uygun ten renginde kullanıldığı sürece güzel bir sistemdir.
NG:YAG LAZER:1064 NM derinliğinde lazer sistemidir.Epilasyon ,vasküler tedaviler,pigmentasyon ve kırışıklık tedavisinde kullanılmaktadır.
DİODE LAZER:810 NM derinliğinde lazer sistemidir .Kalın tüyde,ince tüyde etkindir.Koyu ten renginde kişilere rahatlıkla yapılabilir.Ağrılı bir sistemdi.Alexandraydan daha ağrılı olduğundan çok yaygınlaşmamıştı kullanımı. Son yapılan çalışmalarla ağrısız sisteme dönüştürüldü ve bugün en popüler olan sistem ortaya çıktı. Ağrısız soğuk buz lazer sistemi diye adlandırdığımız sitem.

LAZER EPİLASYON NASIL YAPILIR?

Lazer epilasyon yapılacak bölgede tüylerin kökten alınmamış olması gerekir, tüyler jiletle kısaltılmalıdır. Yapılacak bölge güneşlenmiş , kimyasal peeling yapılmış,solaryuma girmiş ise hemen uygulanamaz.Kişinin ilaç kullanımı ve hastalıkları uzman tarafından değerlendirilmelidir.Kişinin jiletlenen bölgesine bunlar değerlendirilerek atış yapılır.

LAZER EPİLASYONUN VÜCUDA HERHANGİ BİR ZARARI VARMIDIR?

Lazer epilasyon da ışın belli bir derinliğe göre ayarlanmıştır. Kullanılan ışın sadece belli bir derinliğe kadar gider. Dolayısıyla lazer epilasyon ışını iç organlarımıza herhangi zararı yoktur.Lazer epilasyonla verilen ışık sadece kıl köküne kadar ulaşan bir ışıktır.

LAZER EPİLASYON KISIRLIK YAPARMI?

Lazer epilasyon kıl köküne kadar ulaşan bir ışıktır. İç organlarımıza ulaşan bir ışık değildir. Yumurtalıklarımıza herhangi zararı olmaz. Yumurtalıklarımız derinde yerleşmiş organlarımızdır, ışık buraya ulaşamaz.

LAZER EPİLASYON KANSER YAPARMI?

Lazer epilasyon ışını iyonize olmayan bir enerjidir, hücre mutasyonuna sebep olmaz . Lazer epilasyon ışını kıl köküne göre ayarlanmıştır vücudumuza herhangi bir yan etkisi yoktur. Kanser yaptığına dair hiçbir klinik çalışma bulunmamaktadır. Çok uzun yıllardır kullanılan lazer epilasyon böyle bir yan etkisi olsaydı bugüne kadar çıkardı.

LAZER EPİLASYONUN YAN ETKİLERİ NELERDİR?

Lazer epilasyon uygulandıktan sonra kıl köklerinde hafif bir kızarıklık oluşa bilir . Bu yaklaşık 1-2 saate geçer. Lazer yaptıran kişi uygulama sonrası sıcak su ile duş almamalı , hamam ,sauna ,kaplıca gibi sıcak ortamlardan bir hafta uzak durmalıdır.Uygulama sonrası 10-15 gün sonra güneşlenmelidir aksi taktirde lekelenme olur.Güneşlenirken güneş koruyucu mutlaka kullanılmalıdır. Günlük hayata açık kalan yüz bölgesi, kollar gibi bölgelerimize de güneş koruyucu uygulanmalıdır. Güneşlenmiş , solaryum uygulanmış bir cilde hemen lazer uygulaması yapılamaz 3-4 hafta sonra ancak lazer uygulana bilir.Fakat yeni sistem soğuk buz lazerle güneş görmüş cilde yaklaşık 10 gün sonra lazer uygulana bilmektedir. Dört mevsim soğuk buz lazerle uygulama devam eder. Deneyimli profesyonel çalışan bir güzellik merkezinde zaten bunlar uzmanınız tarafından programlanır, herhangi bir sorun yaşamazsınız.

LAZER EPİLASYON KAÇ SEANS SÜRER?

Lazer epilasyon uygulamaları kişiden kişiye değişmekle birlikte 6-8 seans aralığında sonuç vermektedir. Lazer epilasyon uygulamalarında Yüz bölgesi diğer bölgelerimize göre uzun süren bir uygulama gerekir, 8- 10 seans sonunda istenilen sonuca ulaşılır. Lazer epilasyon uygulamaları sonunda yaklaşık %80-%90 kalıcı olarak istenmeyen tüyler bitmiş olur.

LAZER EPİLASYON DA SEANS ARALIĞI NEDİR?

Lazer epilasyon uygulamalarında her seansta büyüme fazında olan tüylerimiz (anajen dönem) kalıcı olarak yok olur dolayısıyla kıl döngüsüne göre sean aralığını ayarlamak gereklidir. Buna göre yüz bölgesine ayda bir ,vücudumuzda diğer bölgelerimize iki ayda bir uygulama yapılması gerekir.

KİMLERE LAZER EPİLASYON YAPILMAZ?

Hamilelere,epilepsi hastalarına,kronik cilt hastalarına,cilt inceltici ilaç kullananlara,uygulanacak bölgede enfeksiyon var ise lazer epilasyon uygulanmaz kişinin tüyleri beyaz,sarı ,kızıl ise lazer yapılamaz..Lazer epilasyon yapılacak kişinin hastalık ,ilaç kullanımı ,kullandığı kozmetik ürünler mutlaka sorgulanmalıdır.

LAZER EPİLASYONLA HORMANEL BOZUKLUĞA BAĞLI AŞIRI KILLANMA TEDAVİ EDİLİRMİ?

Hormonel bozukluğa bağlı aşırı kıllanma var ise: kişi kendi bile bazen bunun farkında olmayabilir, lazer yaptırmaya geldiği güzellik merkezinde tüylerin kontrollü yapılmalı ,kişinin hastalık ,ilaç kullanımı hikayesine bakılmalıdır.Hormonlardan gelen bir sorun düşünüldüğünde endokrinoloji bölümüne,kadın doğum uzmanına yönlendirilir.Bu kişilerin mutlaka hormonel testleri yapılıp tedavi süreci lazer uygulamasıyla birlikte başlamalıdır.Bu şekilde sonuç alınır.Diğer kişilere göre daha uzun sürebilir , kalıcı olarak ta tüylerin azalması %60-%70 aralığında olabilir.

EMZİRME DÖNEMİNDE LAZER EPİLASYON YAPILIR MI?

Hamilelik sonlandıktan 6 ay sonra kişinin lazer yaptırması daha uygundur. Değişen hormonların düzene girmesi gerekir.6 ay sonra anne hala emziriyorsa lazer yaptırmanın herhangi bir yan etkisi yoktur. Emzirme döneminde lazer epilasyon yaptırılabilir.

LAZER EPİLASYON BATIK KILLARA ÇÖZÜMÜ?

Büyüme evresinde bulunan kılların deriden çıkamayıp sivilce, apse yapmasıdır. Bacak, genital ,kol altı, kolda batık oluşabilir. Batık kıllar kötü bir görüntü oluşturur,iz, lekeye sebep olur.Batık için en iyi tedavi yöntemi lazer epilasyondur.Lazer ışını kıl kökünü tahrip eder ,batıkta bir daha oluşmaz. Oluşmuş leke, izlerde zamanla geçer, pürüzsüz bir görüntü oluşur. Soğuk buz lazer uygulamaları ile özellikle batık sorunu kalıcı olarak çözülür.

Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.
Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.