GÖZ ÇEVRESİ BAKIMI (EYECELL)

İlk yaşlanma belirtileri göz çevresinde başlar. Korkmayın! Eskisi gibi genç göz çevresine kavuşmanız mümkün!

Göz çevremiz ne kadar kötü görünürse biz de o kadar kötü görünürüz. Bu yüzden birçok kadın kapatıcısız asla yapamaz
Torbalar, morluklar, kırışıklıklar... Göz çevresindeki yaşlanma izleri, akıp giden yılları ele verir.
Göz çevresindeki yaşlanma izlerinden kurtulmak için hemen bıçak altına yatmanız gerekmiyor. Yeni ve etkili GÖZ ÇEVRESİ BAKIMI UYGULAMASI ile gözaltındaki torbalara, morluklara ve ince kırışıklıklara veda etmek mümkün. Botoks yaptırsanız bile göz çevresindeki incecik ve hassas derinin gençleşmesi ve daha doğal bir görünüm elde etmek için yada botoks uygulaması yaptırmak istemiyorsanız tercih edeceğiniz bir yöntem.
Güzelliğin en çarpıcı silahı olan gözlerin, aynı zamanda yüzümüzde yılların izlerini ilk ele veren bölge göz çevresi çok ince ve yağ bezlerinden fakir bir deridir. Göz çevresi etrafında çok sayıda kas bulunduğundan dinamik kırışıklık denilen mimik kırışıklıkları erken yaşta oluşmaya başlar. Göz çevresinde kırışıklık dışında görülen diğer sorunlar ise; pigmentasyon, göz etrafında morluklar ve ödem yani torbalanmadır.

GÖZ ALTI MORLUKLARI NEDEN OLUR?

Gözaltı halkaları, hem erkeklerde hem de kadınlarda sık görülen ortak bir yakınmadır. Gözaltındaki bu koyu renk halkaların nedeni kesin olarak bilinmemektedir. Yine de buna neden olabilecek birçok faktörden bahsedilmektedir. Bu faktörler arasında genetik nedenler, güneş ışınları, düzensiz uyku, düzensiz beslenme, sigara ve alkol tüketimi, alerjiler ve bazı sistemik hastalıklar yer almaktadır.
Gözaltındaki morluklar birçok nedene bağlı olabilir. Genetik nedenlere bağlı yani kalıtsal olabilir. En sık görülen nedenlerden biri budur. Kişinin altta yatan eşlik eden bir sağlık problemi yoksa ve tetikleyici bir faktör bulunamıyorsa, genetik nedenlerden olduğu düşünülebilir.
EYECELL dediğimiz bu yeni yöntem, cerrahi olmayan, son derece güvenli ve etkili bir uygulamadır.
Bu bakım Mehtap Gürbüz Güzellik Salonun da uzmanlar tarafından uygulanır. Göz çevresi bakımı uygulaması yaklaşık 30-40 dk sürer. Uzmanınız kişinin göz çevresi sorununa bakarak seans ve uygulama protokolüne karar verir. Uygulama haftada bir gün yapılır.
• Göz çevresi için uygun olan botanik kök hücre ekstreleri, peptitler ve büyüme faktörleri; üzerinde mikro iğnelerin bulunduğu roller ile göz altları ve üst göz kapağına, çizgilenme problemi var ise göz çevresine yedirilir.
• Ardından göz etrafına kolejen üretimini artıran göz çevresindeki ince deriyi yenileme özelliğine sahip zar şeklinde soğuk jel peptite pach uygulanır.
• Pachler ciltte 15 dakika bekletildikten sonra çıkarılıp uygulamanın devamı olan serum kullanılır. Ardından soğuk krem uygulanarak işlem sonlandırılır.
• Roller ile amaç hücre yenilenmesini ve kullanılacak ürünlerin cilt altına emilimini artırmak. Büyüme faktörleri cildimizdeki bazı özel görevlerin gerçekleştirilebilmesi için kullanılan bir mesaj taşıyıcı maddeler olarak düşünülebilir. Büyüme faktörleri özellikle hücrelere beyin tarafından yapmaları gereken emirleri ileten özel maddelerdir. Eğer deri içinde ihtiyaç duyulan büyüme faktörleri kozmetik bir fomülasyon içinde deri altındaki hücrelere ulaştırabilirse çizgilerin görünümünü ve derinliğini azaltmak mümkündür. Bu iyileşme süreci ve kullanılan büyüme faktörleri, arbutin vb. deriye hacim ve dolgunluk veren kolejen ve elastin liflerin üretimini artırmakta derinin derinlemesine yenilenmesini, lekelerin açılmasını sağlamaktadır.
Erken dönemde etkileri görülmekle birlikte asıl sonuçları seansların bittimin de görülmektedir. Fakat maksimum sonuçlara bir iki ay sonra ulaşılmaktadır . Çünkü cildin kendini yenileme süreci devam etmektedir. Hedefimiz kişinin doğal görünümünü bozmadan göz çevresini gençleştirmektir.

GÖZ ÇEVRESİ BAKIMI HER DERİ TİPİNE UYGULANABİLİR Mİ?

Bu işlemin ideal olarak yapıldığı dönem sonbahar ve kış aylarıdır. Bu uygulamada hiperpigmantasyon yani lekeler, scar izleri ve ince kırışıklıklar azalır. Bu uygulamanın önemli avantajı ise tüm deri tiplerinde kullanılabilir olmasıdır. Yani açık tenli veya koyu tenli kişilerde herhangi bir problem olmadan güvenle kullanılabilir. En güzel yanı ise sosyal yaşantınızı etkilemeyen ve makyaj yapmanıza engel olmayan bir yöntemdir.

Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.
Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.