CİLT BAKIMINA İLK BAKIŞ…

Sağlıklı, canlı, parlak, pürüzsüz ve genç bir cilde herkes sahip olmak ister. Böyle bir cilde sahip olmak için cilt bakımı ve cilt uygulamalarına ihtiyaç duyarız . Cilt durağan değildir ,değişen bir organımızdır.Yaşa,yaşam koşullarına,iklime,mevsimlere,hastalıklara,beslenme şekillimize,kullandığımız ürünlere bağlı olarak değişiklik gösterir.
Cilt tedavilerinde ilk yapılacak cildin teşhisi, sonraki adım da maruz kaldığı koşullardır. Yani hikayesini öğrenmek gerekir. Cilt nelere maruz kaldı,kötü hava koşuları,nasıl bir su ile temizlendiği,nasıl beslendiği,hastalıkları,kullandığı kozmetikler, vb. bize cildin hikayesini verir.

1 .AŞAMA: CİLT TEŞHİSİ
2. AŞAMA: CİLDİN HİKAYESİ Nİ ÖĞRENMEK

İşte bunlar bir uzmanın ciltle ilgili neler uygulaması gerektiğini gösteren yol haritasını oluşturmasını sağlar.

TEMEL CİLT BAKIMI(KLASİK CİLT BAKIMI) NEDİR?

Teşhisi yapılan ve hikayesi uzman tarafından öğrenilen cilde ilk olarak temel cilt bakımı uygulaması yapılır.Temel cilt bakımın da temizleme,peelig,buhar,komedon temizliği,maske,masaj,nemlendirme den oluşan ve yaklaşık 1.5 saat süren bir bakımdır.Bu uygulamayla cildin derin temizliği yapılmış,beslenmiş ve canlandırılmış olur.Yaklaşık olarak ayda bir yaptırılmalıdır.Tedavi amaçlı kür bakımların dan önce ,kimyasal peelig yapılmadan önce mutlaka temel cilt bakımı yapılmalıdır.

DÜZENLİ CİLT BAKIMININ YARARLARI NELERDİR?

Düzenli Cilt Bakımı ile;
-Cilteki ölü hücrelerin soyulmasıyla cilt daha taze ve canlı olur
-Toksinlerden arınır
-Gözenekler tıkanmaz
-Ciltte sivilcelenmenin önüne geçilir
-Cildin su ve yağ dengesi kontrol altına alınır
-Kırışıklıkların oluşmasını engeller

KÜR BAKIMLARI NEDİR?

Kür bakımları, uzman cilt teşhisi ve cildin hikayesini örgendik ten sonra cildin ihtiyaçları ve yapılması gereken tedavi bakımları belirlenir.İşte bu tedavi bakımlarına kür bakımları denir.Cildin neme ihtiyacı varsa nem bakımı,oksijene ihtiyacı varsa oksijen bakımı,elastikiyet kaybı varsa lifting bakımı vb. bakımlar yapılır.Kür bakımları temel cilt bakımı yapıldıktan sonra başlanır haftada bir yada on beş günde bir 6-8 seans uygulanır.Yıl da iki defa ihtiyaca göre tekrarlana bilir.

MEHTAP GÜRBÜZ GÜZELLİK SALONUNDA ;cilt bakımı uygulamaları profesyonel uzmanlarca ve profesyonel ürünlerle ,hijyenik koşularda yapılmaktadır.Öncelik dogru teşhis ve cilde uygun ürün seçimi,ihtiyaç duyulan kür bakımları belirlemektir.Çünkü doğru tedaviye böyle ulaşılır ancak.Herkes cilt bakımı yapar ama öneli olan doğru yapılan bakımdır.Aksi taktirde yapılan bakım işe yaramadığı gibi cilde zarar verebilir.Cildimiz en değerli organımızdır bakım yaptırırken doğru ellere kendinizi teslim etmelisiniz.

Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.
Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.