YENİLENİN ZAMANA DİRENİN!

Cilt altında bulunan ve cilde esnekliğini, gerginliğini kazandıran kollajen ve elastik lifler ultraviyole etkisiyle kalitesini yitirirler. Böylece cildin gerginliği azalır, cilt yer çekimine karşı verdiği savaşı kaybeder ve zamanla ciltte sarkma, kırışıklıklar meydana gelir. Bu nedenle sürekli bakıma ihtiyaç duyar. Güneş ışınları, çevresel kirlilik, duygusal durum, uykusuzluk gibi stres faktörlerinden etkilenir. Bu faktörler özellikle alın ve yanaklardaki çizgilerin oluşumunu destekler.

Kadınlar için 30’lu yaşları “altın çağ”larıdır ve altın çağı diğer yaşlara da taşımak sizin elinizde! Eğer 20’li yaşlarınızda cildinize iyi bakmadıysanız, güneşin altında çok zaman geçirdiyseniz ve koruyucu krem kullanmadıysanız güneşin cildinize verdiği zararlar 30’lu yaşlarda kendisini göstermeye başlar.

Göz çevresindeki, alındaki ve ağız kenarlarındaki ilk kırışıklıklarla da 30’lu yaşlarda ortaya çıkar. Bu yüzden 30’lu yaşlarda en önemli cilt bakımı, cildin nem kaybetmemesini sağlamaktır. Yine 30’lu yaşlarda başlanacak anti aging bakımlar, ileriki yaşlarınızda sağlıklı, diri, parlak bir cilde sahip olmanızın en büyük yardımcısı olacaktır

40’lı yaşlarla birlikte artık cildin kendisini yenilemesi de yavaş yavaş azalmaktadır. Bu yüzden yaşlanma belirtileri, 40’lı yaşlarla birlikte kendini iyice göstermeye başlar. Cildin elastikiyet kaybı başlar, nemi koruma gücü azaldığı için de cilt ışıltısını kaybeder.

50’li yaşlar, göz çevresindeki, yanaklardaki, boyun bölgesindeki kırışıklıkların fazlalaştığı yaşlardır. Cildin hücre üretimi iyice yavaşladığından, bu dönemlerde yaşlılık lekeleri görülür ve deri incelmeye başlar.

LCilt elastikiyetini kaybeder ve ciltte sarkmalar meydana gelir. Bununla birlikte 50’li yaşlarda menopoz dönemine ait hormonel değişiklikler de yaşandığından, hücre üretimini artıran, daha yoğun bakımlar yapılmalıdır.

Anti-aging bakımlar ile cildiniz 30 lu yaşlar dan itibaren desteklenmeli. .İlerki yaşlarınızda daha genç, sağlıklı, canlı, diri cilde sahip olun. Yenilenin zamana direnin.

Mehtap Gürbüz güzellik salonunda uzmanınız cilt analizi ve konsültasyon sonrası, anti-aging bakımı gerekli görürse kişiye özel bakım protokolü oluşturur. Anti-aging kür bakımları hafta da bir, 6-8 hafta olarak programlanır.

-Dermapen yöntemi ile hyalüronik asit, çeşitli antioksidan maddeler, vitamin ve peptitlerin mikro kanalar açılarak cilt altına geçişi sağlanır,

-Derinin ölü tabakası olarak adlandırılan 'stratum korneum' un azaltılması, güneş ve yaş ilerlemesi ile oluşan lekelerin yok edilmesi için kimyasal pelin uygulamaları yapılır,

- Enzim peeling le ciltte lekelenmeye sebep olan enzimi baskılayarak cilt renginin açılması sağlanır.

-Peelingin ardından uygulanan serumla cildin nemi artırılıp, büyüme faktörleri, cildin bakımı tamamlanarak, cildin yeniden yapılandırılması sağlanır.

-Anti-aging cilt bakımıyla , hücre yenilenmesini tetikleyerek cilt altı ihtiyaçlarını gidermeye yönelik anlamlı ve kapsamlı bakım yapmış oluruz. Yavaşlamış cildi aktiv maddeler ile canlandırarak, mimik kırışıklıklarını onarmış ve hafifletmiş oluruz. Ayrıca cildin yenilenme ve savunma mekanizmasını güçlendirerek, cildin esneklik ve yumuşaklığını desteklemiş , su tutma kaybını minimalize etmiş oluruz.

Böylece cilt altında yeni üretimlerle dolgunlaşma ve sıklaşma, cilt yüzeyinde gençleşme ve tazelenme olur.Uzmanınızın verecegi ev bakımlarıyla birlikte yürütülmesi önemlidir.

Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.
Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.