CİLT KENDİNİ YENİLER,TEDAVİ EDER! Ama bazen müdahale etmek gerekebilir…

Akne yada bilinen adı ile sivilce her insanda ve özellikle ergenlik döneminde kendini gösteren bir cilt rahatsızlığıdır. Cildin tıkanarak yağ bezlerinin salgıladığı yağın (sebum) cilt dışına atılamamasından kaynaklanır. Hemen hemen her insanda belli dönemlerde görülmektedir. Vücut herhangi bir dış müdahaleye gereksinim duymadan zaman içerisinde kendi tedavisini gerçekleştirebilir. Gerçekleştiremediği durumlarda ise problem müzmin bir hal alırsa kişinin yaşam kalitesini olumsuz yönde etkiler. Bu tür durumlarda akne bakımı yapılır.

Mehtap Gürbüz Güzellik Salonunda Akne bakımlarında uzmanınız cilt analiz ve konsültasyonu sonucunda gerekli görürürse dermotoloğa yönlendirir, salon bakımlarıyla birlikte ortak bir çalışma yapılabilir.

Akne bakımlarında öncelikle cilt arındırılır, siyah nokta, sivilce, buton temizliği yapılır.
Cilde uygun maske, ampuller uygulanır.
Cilt derinlemisine temizlenip, cilt duvarı güçlendirilir.
Daha sonra kür bakımlarına geçilir. Bu da haftada bir şeklinde yaklaşık 8 seans olarak düzenlenir.
Kişiye özel bir bakım protokolü hazırlanır;

ilk olarak,
Pumpkin peeling A vitamini türevlerinden oluşan organik balkabağı peelingi uygulanır.
Pumpkini diğer peelinglerden ayıran en büyük özellik çok hassas ve hasar almış ciltlerde de kolaylıkla kullanılabilmesidir. Akneli ciltler aynı zamanda hassasiyeti olan ciltlerdir. Dolayısıyla güvenle uygulama yapılabilmektedir.

Pumpkin peeling içinde ki A vitamini antioksidan fonksiyonuyla hücreleri hastalıklara karşı korur, yaşlanma sürecini yavaşlatır. A vitamini eksikliğinde bağışıklık sistemi zayıflar, vücut direnci azalır, deri pullanması ve akne gibi sorunlar ortaya çıkar. Retinol adı verilen A vitamini bileşenleri cilde doğrudan uygulayarak akne, kırışıklık veya güneşe fazla maruz kalmaktan oluşabilen cilt sorunlarını ortadan kaldırır.

İkinci aşamada ise,
Salisik asit (beta hidroksi) uygulaması ile de sebum dolu köklere nüfus ederek tıkanmış gözenekleri derinlemesine temizleriz. Yağ salgısının azalmasına yardımcı oluruz.

Üçünçü aşamada ise,
Dermapen uygulamalarıyla mirokanallar açarız ve sorun kontrol solüsyonu uygularız pcs, büyüme faktörleri, peptitlerle zenginleştirilmiş içeriğiyle sivilceye yatkın ciltler için antiseptik,antibiyotik, antibakteriyel , antifungal ve hata antiviral özellikleriyle sorunu kontrol altına alırız.

Uzmanınız ev bakımlarınızı düzenler.Kür bakımlarının ev bakımlarıyla birlikte yürütülmesi sorunun çözümü için gereklidir.

Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.
Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.